Satış Sözleşmesi

Taraflar

Satıcı

Mağaza Adı: JetSosyal

Mağaza Faaliyeti: Web

Mağaza Faaliyet URL: paket.jetsosyal.com

Mağaza Kategori: Dijital Ürün / Hizmet

Mağaza Ülke: Bulgaristan

Mağaza İlçe, Mahalle: Targovişte, Dralfa

Mağaza Açık Adres: ul. Simeon Veliki No: 3

Satıcı / Mağaza bu sözleşmede "JetSosyal" olarak anılacaktır.

Alıcı

Sipariş oluşturulduğu esnada toplanan bilgiler esas alınarak bu sözleşmede "Müşteri" olarak anılacaktır.

Bilgilendirme

Bu sözleşme, JetSosyal tarafından oluşturulmuş olup; faaliyette olan müşteri satış sözleşmesidir. İlgili sözleşme ödeme bilgileri girilmeden kişisel verilen toplandığı esnada müşteriye gösterilmektedir. Müşteri sözleşmeyi okuyup; kabul ettiğini onayladığında ödeme bilgilerine geçer ve siparişini oluşturur. Sözleşmeye doğrudan paket.jetsosyal.com/satis-sozlesmesi adresinden ulaşabilmek mümkün olup; kamuoyuna ve 3. taraflara açıktır. JetSosyal'den sipariş oluşturmuş her kişi/kurum ilgili sözleşmeyi kabul etmiş sayılacaktır. Sözleşme kabul edilmeden sipariş oluşturulması mümkün değildir.

Madde 1

JetSosyal, dijital ve sanal ortamda faaliyet gösteren bir dijital ürün satış sitesidir. JetSosyal üzerinden alınan ürünler dijital olarak teslim edilmektedir. Tarafımızca kargolama süreci, fiziki ürün teslimatı mevcut değildir. JetSosyal yalnızca, websitesi üzerinden satın alınan dijital ürünü dijital bir şekilde teslim etmekle yükümlüdür.

Madde 2

JetSosyal üzerinden oluşturulacak tüm siparişlerde teslimat için verilecek olan kullanıcı adı, URL, işlem linki gibi kritik bilgiler tamamen müşterilerin sorumluluğundadır. Başka bir profile ait olan kullanıcı adının girilmesi yahut başka bir kullanıcıya ait işlem linkini girmek teslimatı gerçekleştireceğinden düzeltme ve iptal işlemi yapılmamaktadır. İlgili kullanıcı adının yahut işlem adresinin hiç birisine ait olmaması yahut boş olması durumunda Müşteri, JetSosyal'e ulaşarak destek talep edebilir.

Madde 3

JetSosyal üzerinde oluşturulacak tüm siparişlerde ilgili sosyal medya hesaplarının ve içeriklerinin "Herkese Açık" konumda olması gerekmektedir. Gizli hesaplar, etkileşim sayıları gizlenmiş içerik ve içeriklere gönderim sağlanamamaktadır. Teslimatın sorunsuz ve hızlı bir biçimde gerçekleştirilebilmesi için Müşteri sipariş oluşturmadan önce bu hususları yerine getirmeli ve kontrol etmelidir.

Madde 4

İşlem süresince sistem üzerinde Müşteri'nin teslimat adresini değiştirme gibi bir yetkisi yoktur. Fakat müşteri JetSosyal'e belirtmiş olduğu teslimat adresini ilgili platformdan değiştirebilir yahut gizlilik ayarlarını değiştirebilir. Bu tarz durumlarda sistem siparişleri otomatik olarak "Tamamlandı" işaretler. Ve bu gibi hareketler "Kötüye Kullanım" olarak değerlendirildiğinden ücret iadesi, yeniden aktarım haklarından muaf tutulur. Müşteri, işlem süresince sosyal medya hesaplarında hiç bir değişiklik yapmayacağını taahhüt eder.

Madde 5

Sosyal Medya hesaplarında yer alan "Yaş Kısıtlaması" yahut "Bölgesel Kısıtlama" gibi gizlilik ayarları deaktif edilmelidir. Bu özelliklerin açık olması siparişlerin eksik tamamlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu durumda Müşteri sipariş oluşturmadan önce ilgili ayarları değiştirmeyi ve kontrol etmeyi taahhüt eder.

Madde 6

Türkiye'de ikamet eden, Türkiye'den sipariş veren kullanıcılar; Türkiye Cumhuriyeti'nin belirlemiş olduğu yasalar gereğince +18 içerikli siteler, bahis ve kumar sitelerine gönderim yapılması JetSosyal tarafından yasaklanmıştır. Bu gibi aktiviteler kayıt altında tutulmakla birlikte; ilgili işlemlerin ücret iadesini JetSosyal kendinde saklı tutar.

Madde 7

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve diğer yerel bölgelerdeki kanunlar kapsamınca JetSosyal üzerindeki sunulan servisler / hizmetler / ürünler kötüye kullanılamaz. Taciz, sapıklık, kendine zarar verme, tehdit, cinsellik, siber zorbalık, hakaret ve ağır küfürler tespiti halinde KVKK kapsamında toplanılan veriler saklanmakta olup; gerektiği durumlarda ilgili makamlarca paylaşılabilmektedir. Ücret iadesi, sipariş tamamlama taahütü verilmemektedir.

Madde 8

JetSosyal üzerinden verilecek olan siparişlerin tamamlanma süreleri ve başlama süreleri değişkenlik gösterebilmektedir. İlgili platformların güvenlik güncellemeleri ve kaynak (API) güncellemeleri kapsamınca ilgili servislerin teslimatı aksayabilmektedir. Her platformun, her kategorisinin her servisinin teslim süreleri fark etmektedir. Miktar çoğaldıkça teslim süresi uzayabilmektedir. Instagram platformundaki alt kategorilerdeki ve servisler genellikle 24 saat içerisinde başlayıp; miktara göre değişken bir şekilde teslim edilmektedir. Twitter, Facebook, TikTok, SoundCloud, YouTube platformundaki alt kategorilerdeki ve servisler genellikle 48 saat içerisinde başlayıp; miktara göre değişken bir şekilde teslim edilmektedir. Spotify ve diğer 3. taraf uygulamalardaki servisler ortalama 72 saat içerisinde başlamaktadır ve değişken tamamlanma sürelerine sahiptir. Başlama, teslimat süreleri JetSosyal'den bağımsız bir şekilde planlanmaktadır. Platformların güvenlik sebebiyle API ve Geliştirici koridorunu sıkı tuttuğu için doğrudan anlık bir aktarım sağlanamamaktadır.

Madde 9

JetSosyal; sattığı, satacağı ve listelediği ürünlerin hiç birinde kalıcılık ve tatmin olma garantisi vermemektedir. JetSosyal yalnızca, ürün detaylarında yazan miktar ve hizmeti tamamlamakla yükümlüdür. Sosyal Medya platformlarının sonralarda alacağı önlemler, değiştireceği politikalar nedeniyle gönderilen miktarlarda azalma, silinme olabilir. Her platformda belirli süre sonra inaktif hesaplar silinmektedir. Bu koşullarda hizmetlerde düşüş yaşanabilmektedir. Bu sebeble Müşteri alacağı hizmetin düşebileceği hatta tamamının dahi silenebileceği ihtimalini göz önünde bulundurmalıdır.

Madde 10

JetSosyal, Türkiye'deki müşterileri için Kredi Kartı / Banka Kartı / Sanal Kart ve Havale/EFT ile güvenli bir ödeme yapabilmeleri ve ödemelerini işleyebilmesi için BDDK'nın lisanslı onaylı kuruluşu olan PayTR Ödeme A.Ş. ile çalışmaktadır. Kartınızla yada banka transferi ile yapacağınız ödemeler doğrudan PayTR Ödeme A.Ş. tarafından kontrol edilip; onaylanmaktadır. Kurumun onay vermesi durumunda JetSosyal siparişi otomatik olarak işleme alıcaktır. Anti-Fraud veya Şüpheli Ödemeler durumunda kurum tarafından Müşteri aranabilir ve teyit alınabilir. Kartlarınız ile yapacağınız ödemelerin tamamında 3D Secure zorunludur. Havale/EFT ödeme seçeneği ile ödeme yapan kullanıcılar banka hesap bilgilerini ve diğer bilgileri doğru bir şekilde işlemelidir. Yanlış yapılan ödemelerde tüm sorumluluk Müşteri'ye aittir. Mobil Ödeme altyapısı olarak ise Paywant Elektronik A.Ş. kullanılmaktadır. Mobil Ödeme olarak yapacağınız ödemeler yalnızca faturalı hatları desteklemektedir. Mobil Ödemeler ile yapılacak ödemelerde JetSosyal + Kurum + Operatör ek komisyonlar ve ek ücretler tabii tutabilmektedir. Bu bağlamda oluşabilecek maddi masraflar tamamı Müşteri'ye aittir. JetSosyal üzerinden sipariş vericek olan kullanıcılar yalnızca kendilerine ait ödeme kanallarını kullanmalıdır. Başkasına ait kredi kartı, banka kartı veya telefon numarası kullanmak yasaktır. 

Madde 11

Ebeveynlerden gizli bir şekilde alım yapan, reşit olmayan kullanıcılar tarafından oluşturulan siparişler sistem yaş tespiti yapmadığı için teslimatı gerçekleştirilecektir. Bu sebeble reşit olmayan bir birey tarafından oluşturulan siparişlerde sonradan bir ücret iadesi, iptal söz konusu değildir. Madde 2'de yer alan koşullar geçerli ise (boş teslimat adresi) ebeveynler JetSosyal'e ulaşmaları ve işlem doğruluk testini gerçekleştirmeleri durumunda yardımcı olunacaktır. Onun haricinde Madde 2'nin karşılanmaması durumunda reşit olmayan bireyler tarafından oluşturulan siparişlerde iptal / iade sağlanmayacaktır. Bu koşulda tüm sorumluluk ebeveynlere aittir.

Madde 12

İade yapılması karar verilen siparişlerde ve ödemelerde iade yalnızca ödeme yapılan kanala yapılmaktadır. Kart ile ödeme yapan kullanıcıların iadeleri ödeme yaptığı kartlarına, banka transferi yapan kullanıcıların iadeleri ödeme yaptıkları banka hesaplarına iade edilmektedir. İade hiç bir şekilde farklı bir ödeme kanalına ve hesaba aktarılmayacaktır.

Madde 13

Telafisi yapılmak istenen ve garantili olan servislerde sorunsuz bir şekilde yeni teslimat gerçekleştirilebilmesi için hesabın gizliliği "Herkese Açık" konumda olması gerekmektedir. Ve sipariş vermiş olduğu teslimat adresi ile şu an ki teslimat adresi uyuşmalıdır. Bu koşullar sağlanmadığı takdirde telafi, yeniden gönderim söz konusu olmayacaktır. 

Madde 14

JetSosyal tarafından iptal edilen veya teknik aksaklıklar nedeniyle başlamayan siparişlerin tamamını iade eder. Kısmi tamamlanan ve yarım kalan siparişlerin birim üzerinden hesaplanıp; yarım iadesi sağlanır. İşleme alınmayan (sağlayıcı tarafından) siparişlerin iadesi mümkündür. İşleme alınan, başlamış ve gönderimde olan siparişlerin iptali, iadesi söz konusu değildir. İade ve iptallerde Madde 13 geçerlidir.

Madde 15

Sipariş sonrası platformlarda yaşanan ambargo, kısıtlama ve hesap kapanma gibi riskleri her zaman var olduğu gibi bu tarz sorumluluklar tamamen Müşteri'ye aittir. Oluşabilecek maddi, manevi tüm zararlar Müşteri'nin sorumluluğundadır. JetSosyal yalnızca ilgili ürünü teslim etmekle yükümlüdür.

Madde 16

JetSosyal ve diğer sitelerini kötüye kullanım, açıktan yararlanma, sistemi kullanılamaz hale getirme, sızma girişimleri, spam saldırıları, DDOS saldırıları gibi artniyetli davranışların tespiti halinde kullanıcı tüm hizmet ve servislerden uzaklaştırılacak olup; siteye erişimi engellenecektir. Bu tür davranışların Log kayıtları tutulmakta olup, adli işlem başlatma hakkı JetSosyal'e aittir.

Madde 17

JetSosyal iletişim formlarından, sosyal medya hesaplarından veya herhangi bir iletişim kanalından "hakaret, tehdit, küfür, aşağılayacağı terimler" kullanılması durumunda varsa siparişlerinin tüm yasal hakları iptal edilir. Ve kullanıcı ilgili iletişim kanalından bloke edilir. Suçun boyutu ve büyüklüğüne göre adli işlem başlatma hakkı JetSosyal'e aittir.

Madde 18

JetSosyal üzerinden oluşturulan siparişler saniyesinde yahut dakikalar içerisinde tamamlanmaz. JetSosyal hiç bir zaman böyle bir taahhütte bulunmaz. Her servisin ve siparişin değişken tamamlanma süreleri vardır. Madde 8 koşulları sağlanmadan ve bu süreler ihlal edilmeden hiç bir şekilde iade, iptal sağlanmayacaktır. JetSosyal üzerinde bulunan tüm servisler tamamen 7/24 otomatiktir.

Madde 19

JetSosyal, yeniden pazarlama, promosyon gibi etkinlikler için Müşteri'ye e-posta, telefon yoluyla tanıtım yapabilir. Tanıtım yalnızca JetSosyal hizmeti için geçerli olucak olup, başka bir hizmet, sağlayıcı veya website adresi barındırmayacaktır. İptal linksiz veya abonelikten çıkma bağlantısı olmayan bağlantılar gönderilmeyecektir. Test için gönderilen reklamlar dahil değildir.

Madde 20

Siparişiniz ile ilgili kritik, önemli güncellemelerde bir JetSosyal yetkilisi sizlere vermiş olduğunu e-posta yoluyla yada telefon / WhatsApp yoluyla ulaşabilir. Sorunun çözümlenmesi durumunda yetkili sizleri bir daha rahatsız etmeyecek yahut ilgili kanaldan sizlere tanıtım içeriği göndermeyecektir.

 

Belge Türü: Satış Sözleşmesi

İmzalandığı Ortam: Web

Websitesi: https://paket.jetsosyal.com

Sözleşme Versiyon: 1.0

 

Bu sözleşmenin bir örneği cihazınıza PDF formatında buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

 

Bu sözleşme 07/07/2022 tarihinde oluşturulmuştur ve geçerlidir.

İlgili sözleşme üzerinde daha hiç değişikliklik / güncelleme yapılmadı.

Daha fazla destek almak ve haklarınız ile yardım almak istiyorsanız "[email protected]" e-posta adresine mail gönderebilirsiniz.